Facebook

HONOUR BOARD

YEAR President Coach Captain Club Champion
1951 W.L. Bassett H. Dunn Snr. A. Mihan Bob Green
1952 W.L. Bassett W. Morris W. Morris Bill Morris
1953 M.W. Cane W. Morris W. Morris Bill Morris
1954 M.W. Cane W. Morris W. Morris Bill Morris
1955 E.C. Miechel C. Love C. Love Harvey Dunn Jnr.
1956 E.C. Miechel C. Austen C. Austen Colin Love
1957 E.C. Miechel C. Austen C. Love Bruce Craig
1958 E.H. Hammond C. Austen C. Love Arthur Gooch
1959 E.H. Hammond C. Austen R. Taylor Bruce Craig
1960 E.H. Hammond D. Beasy D. Beasy Don Brown
1961 E.H. Hammond D. Beasy D. Beasy Bruce Craig
1962 E.H. Hammond D. Beasy D. Beasy Bruce Craig
1963 R.S. Shineberg A. Gardiner A. Gardiner Bruce Craig
1964 R.S. Shineberg A. Gardiner A. Gardiner Alex Gardiner
1965 R.S. Shineberg A. Gardiner A. Gardiner Charlie Fellows
1966 R.S. Shineberg A. Gardiner A. Gardiner Ian Bates
1967 R.S. Shineberg A. Gardiner A. Gardiner George Fellows
1968 R.S. Shineberg W. Arthur ; B. Coghlan I. Bates Geoff Bryant
1969 R.S. Shineberg J. Walker J. Walker Trevor Dawson
1970 R. Harris G. Ireland G. Ireland John Baker
1971 R. Harris R. Johnson R. Johnson Les Thompson
1972 B. Coghlan K. McNamee K. McNamee Keith Ralph Jnr.
1973 B. Coghlan P. Langley ; G. Ireland K. Ralph Jnr. Geoff Bryant
1974 B. Coghlan G. Ireland G. Bryant Alan Curtis
1975 J.N. Zigouras G. Bryant G. Bryant Geoff Bryant
1976 J.N. Zigouras L. Foote G. Bryant Vic Lawther
1977 J.N. Zigouras W. Kirby ; K. Smith J. Tuckwell Greg Cook
1978 J.N. Zigouras K. Smith K. Ralph Jnr. Mark Connolly
1979 J.N. Zigouras P. Langley K. Ralph Jnr. Colin Cruse
1980 N. Moore P. Langley C. Cruse Steven Harper
1981 J.N. Zigouras P. Pettigrew P. Pettigrew Peter Pettigrew
1982 J.N. Zigouras E. Moore M. Connolly Shane Witnish
1983 J.N. Zigouras E. Moore G. Withers Peter Nicholson
1984 J.N. Zigouras E. Moore G. Withers Peter Nicholson
1985 J.N. Zigouras E. Moore G. Withers Steve Teakel
1986 W. White R. Murrie R. Murrie Danny Bourke
1987 W. White H. Martin M. Turner Peter Nicholson
1988 J.N. Zigouras H. Martin M. Turner Drew Pevitt
1989 J.N. Zigouras P. Francis P. Francis Laurie Zarafa
1990 J.N. Zigouras P. Francis P. Francis Mark Lisle
1991 J.N. Zigouras S. Molloy M. Lisle Laurie Zarafa
1992 J.N. Zigouras S. Molloy M. Lisle Clinton Watson
1993 J.N. Zigouras J. Murphy M. Lisle David Banfield
1994 J.N. Zigouras J. Murphy D. Banfield Tim Livingstone
1995 G.D. Cohen J. Murphy D. Banfield Zac Badrock
1996 G.D. Cohen J. Murphy D. Banfield Darren Payne
1997 R.S. Collier J. Murphy T. Livingstone Tim Livingstone
1998 R.S. Collier J. Murphy D. Wilkinson Cameron Crowley
1999 R.S. Collier B. Mason D. Wilkinson Adam Slater
2000 A. Pinwill D. McDonald B. Hartin Matthew Brewer
2001 A. Pinwill D. McDonald M. Brewer John Baird
2002 A. Pinwill D. McDonald M. Brewer Sam Mitchell
2003 J.D. Ure A. Liberatore A. Pugsley Matthew Ball
2004 J.D. Ure A. Collins C. Alleway Steven Bailey
2005 J.D. Ure A. Collins C. Alleway Steven Greene
2006 J.D. Ure D. Christensen K. Height Matthew Ball
2007 J.D. Ure D. Christensen K. Height Nick Smith
2008 J.D. Ure B. Mitchell A. Neville Steve Kenna
2009 J.D. Ure B. Bolton S. Kenna / L. Markovic Sam Iles
2010 J.D. Ure B. Bolton S. Kenna Ed Curnow
2011 A. Pinwill D. Carroll S. Gibson Sam Gibson
2012 A. Pinwill D. Carroll B. Muston / D. Pratt Tom Schneider
2013 A. Pinwill D. Carroll D. Pratt Kyle Cheney
2014 A. Pinwill M. Bello D. Mirra Sam Iles
2015 A. Pinwill M. Bello D. Mirra Jonathon Simpkin
2016 A. Pinwill M. Bello D. Mirra David Mirra
2017
flexart